Wszystkie Czarownice ciągnie na Sabat…


Dawno nie pisałam z cyklu Podróże i wycieczki…

Dziś, w ten piękny wiosenny dzień, wybrałam się z rodzinką bliższą i dalszą na… Ślężę. Wszak to miejsce kultu dawnych Słowian, czarownice odprawiały tam onegdaj sabaty, a mnie ciągnie w te dawne miejsca mocy.

Choć tłumy były niemałe udało się zaparkować na przełęczy Tąpadła. Wolałabym nie przebijać się przez tłum, ale odmówić innym pobytu na łonie natury nie można przecież 😉

Weszliśmy żółtym szlakiem ze względu na dzieci – prosta, łatwa ścieżka, choć i tak nie obyło się bez marudzenia najmłodszych. Wejście nie trwało więcej jak godzinę, choć opis szlaku mówi o 1,5h. Pierwszy, nieco po prawej, naszym oczom ukazał się budynek schroniska – niezmienny od lat. Natomiast po lewej górował piękny, dawny Kościół na Ślęży, którego historia sięga XII wieku. Miło, że można wejść na wieżę kościoła i obserwować panoramę.

Cegiełka za dorosłego to 5 zł na szczytny cel utrzymania zabytkowego kościoła.

Widok z wieży:

Jednak… żeby nie było tak słodko, wychodząc, natknęliśmy się na to (no cóż, nie jest to już miejsce przyjazne Czarownicom):

Powiększ sobie Czytelniku i poczytaj. Mnie, z racji zainteresowań, ujęła interpretacja Yin-Yang oraz Feng Shui 🙂

Na szczęście, nie zrażając się takimi rzeczami, postanowiliśmy w dalszym ciągu delektować się okolicznościami przyrody i otoczenia.

Współczesna, betonowa, wieża widokowa:

Widok z betonowej wieży na wieżę kościelną:

Niestety, nadeszła pora obiadowa. Niestety, bo to był dobry moment ale nie miejsce na jedzenie. Poszliśmy do schroniska, stanęliśmy w kolejce i nie przyszło nam do głów pozaglądać ludziom w talerze… ale o tym w osobnym wpisie… bo na to zasługuje 😉

Niebawem w to miejsce wkleimy link do rzeczonego wpisu.

Wrzucamy jeszcze pare zdjęć, bo okoliczności przyrody są tego warte:

Warto to wszystko zobaczyć na własne oczy ale jeśli zgłodniejecie, wytrzymajcie i zjedzcie na dole 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *