o Czarownicy


Moja historia…

Czyli dlaczego dziś jestem tu gdzie jestem i robię to co robię.

Kiedyś chorowałam i nie wiedziałam dlaczego,  co jest przyczyną. Już jako osoba dorosła miałam dwie przypadłości, dość poważne, których żaden lekarz nie potrafił zinterpretować, a tym samym wyleczyć.

Nasłuchałam się tekstów: „Taka pani uroda”, „Trzeba nauczyć się z tym żyć”, „Jak przyszło tak przejdzie” i innych tego typu dyrdymałów.

Zaczęłam więc sama dociekać i szukać. Testować różne diety. W międzyczasie również te odchudzające, pewnie część z Was to zna 😉

Był taki czas kiedy nosiłam w torebce pigułki, które w pewnych przypadkach mogły mi uratować życie. Ale nierozpoznana przyczyna spędzała mi sen z powiek. Kto mnie zna ten wie, że cierpliwością nie grzeszę, a dociekaniem i owszem.

Ostatecznie to choroba mojej Mamy skierowała mnie do Naturoterapeutki, która niebawem stała się moją pierwszą nauczycielką w obszarze terapii naturalnych.

Dziś już wiem skąd brały się moje przypadłości. Nie była to klątwa z nieba, a skutki takiego, a nie innego trybu życia, odziedziczonych słabości czy niepotrzebnych emocji. Dzięki zmianie diety mojej rodziny jedna z moich córek uniknęła wycinania trzeciego migdałka, a druga poważnego niedosłuchu. A ja poprawiłam diametralnie swoje samopoczucie, wyeliminowałam przypadłości i… zarzuciłam kilka zbędnych kilogramów.

 

Dlatego teraz chcę pomagać innym dotrzeć do źródła problemów zdrowotnych i te problemy eliminować.

 

Oprócz prowadzenia bloga, co jest moim wyłącznie dorywczym zajęciem, prowadzę sklep internetowy Eko Sklep Czarownicy z takimi produktami, które powinny wyprzeć z rynku ich napakowane „chemią” odpowiedniki czy z takimi eko nowościami jakimi są kubeczki menstruacyjne.

 

Ponadto jestem koordynatorem grupy zakupowej Lokalnego Rolnika – Smaki Czarownicy, która pozwala kupować zdrowe pożywienie z małych eko gospodarstw i odbierać nieopodal swojego miejsca zamieszkania czy pracy.

 

A przede wszystkim jestem doradcą żywieniowym i naturoterapeutą. Chętnie dzielę się swoją wiedzą o tym jak traktować swój organizm aby odwdzięczył się zdrowiem i wspaniałym samopoczuciem. O prowadzonych przeze mnie poradach możesz przeczytać tutaj.

 

Dlaczego więc Czarownica? Kojarzy się negatywnie, ale nie dla mnie. Jest to łagodniejsze określenie Wiedźmy, a Wiedźma to dawna nazwa kobiety wiedzącej: Wiedźma = Wiedzę Ma. Nie, żebym pozjadała zaraz wszystkie rozumy, ale trochę tej wiedzy ostatnimi laty przyswoiłam.

O czym tu przeczytasz? Przede wszystkim o tym jak utrzymać swój organizm w zdrowiu, a raczej jak w utrzymaniu zdrowia mu nie przeszkadzać. Skąd o tym wiem? Od  kilku lat uczę się o naturalnych metodach leczenia i terapii. Poznałam podstawy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Ziołolecznictwa oraz Dietetyki klasycznej. I szkolę się dalej.

Podzielę się z Tobą tym co wiem i co uważam za istotne, ciekawe, przydatne. A może Ty ze mną też?

Jestem szczęśliwą mężatką z dwiema wspaniałymi córkami, więc mam też pewne doświadczenie w wychowaniu małych Czarowniczek… mam też dwa koty – jak przystało na czarownicę, choć żaden nie jest czarny. Mieszkam w dużym mieście i czuję się tu jak w klatce, licząc na to, iż niebawem uda mi się z niej wyfrunąć.

Wasza Czarownica

 

Porady i wskazówki jakie znajdziesz na tej stronie to wyłącznie moje subiektywne opinie. Pewną wiedzę mam, ale nie gwarantuję za efekty stosowania moich porad. Nie jestem lekarzem, nie leczę, nie daję gwarancji (choć oni też nie), nie ponoszę odpowiedzialności za stosowanie przez Ciebie moich wytycznych.